Padesát milionů korun do vzdělávání

Česká spořitelna sloučila své nadace, přičemž i nadále bude její hlavní prioritou oblast vzdělávání, v níž patří  mezi nejvýznamnější dárce v Česku.Kromě vzdělávání se Nadace České spořitelny věnuje i rozvoji podnikavosti neziskového sektoru a systémovým změnám v sociálních oblastech.

„Sloučením obou nadací dosáhneme nejen snížení administrativní zátěže a úspory některých mandatorních výdajů, ale především nám to umožní ještě intenzivněji se soustředit na to, v čem hrajeme tak důležitou roli – totiž na podporu inovativních projektů ve vzdělávání s cílem dosažení pozitivních systémových změn,”uvedl ředitel Nadace České spořitelny Ondřej Zapletal.

Podle mluvčího Nadace České spořitelny Michala Prokeše se letos mezi organizace působící na poli vzdělávání rozdělí zhruba o 20 milionů korun více, než v loňském roce, tedy kolem padesáti milionů korun.

Podpora Nadace v oblasti vzdělávání směřuje mimo jiné k rozvoji profesní přípravy českých učitelů a jejich dalšího růstu, tedy například k organizacím Učitel naživo a Elixír do škol, které vznikly původně jako nadační programy a v roce 2018 se osamostatnily. Nadace podporuje SKAV, EDUin, Step by Step, ČOSIV a současně je také spoluzakladatelem Nadačního fondu Eduzměna.